Keizarmezs

Freediving



Frīdaivings /freediving (angl.)/ - pārvietošanās zem ūdens aizturot elpu – tas ir ekstremālais sporta veids, kas ļauj ienirt vairāk kā 100 metru dziļumā. Frīdaivings Latvijā kā sports attīstās kopš 2004.gada. Latvijas absolūtie čempioni - Aleksejs Potapenko un Jūlija Marjeviča. Nodarboties ar frīdaivingu var jebkurā vecumā un bez ierobežojumiem.

Cilvēki, kas „atklāj” priekš sevis frīdaivingu, jūt, kā viņi ir „atraduši mājas” sevī, to, ko meklējuši visu savu dzīvi. Lai atrastos zem ūdens ir nepieciešamas divas lietas: iekšējais klusums un ieskatiens sevī. Spiediens un vide apkārt ir tikai ārējais ietvars, kas šaurāks par iekšējām sajutām. Visapkārt ir gaisma, sākumā koši zila un zaļa, pēc tam zila ar melnu un tumsa, ar atspīdumiem un zībsnām. Jūs pārvietojaties caur visu šo gaismu, atstājot aiz tās savu pierasto dzīvi, brīvi un neelpojot. Viss, kas jums ir vajadzīgs, ir brīvība.

Mēs varam nedēļām ilgi izdzīvot bez pārtikas, dažas dienas bez ūdens un tikai dažas minūtes bez skābekļa. Apnea – elpas aizturēšana dara to, kas ieguldīts ar dabu mūsu ķermeņos – atklāj organisma iespējas, paplašina jūsu adaptācijas spējas nepierastā vidē. Mēs iznācām no ūdens, tas izgrūdis mums uz sauszemi un mēs aizmirsām par bezsvara stāvokli, par spējam atrasties zem ūdens bez masīva aprīkojuma un gaisa.

www.000webhost.com